Başlangıç

Başlangıç

Dom Cobb, insanların bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak yoluyla casusluk yapmaktadır. Bu onu dünyada aranan bir suçlu haline getirmiştir. Bu sefer kendini kurtaracak bir fırsata kavuşmuştur. Bu sefer ki görevi bu zamana kadar yaptığının tam tersidir. Bir kişinin aklındaki düşünceyi öğrenmek değil, aklına fikir yerleştirmektir.

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb?un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb?a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız ?başlangıç?ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.
Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb?un görebildiği bir düşmandır.
Bu yaz, olay yeri, zihniniz olacak.

8.88.18.0Filmi satın al. Wikipedia
Yönetmen: ,
Senaryo: ,
Sponsor Bağlantılar:
Görüntü Yönetmeni: Wally Pfister ,
Kurgu: Lee Smith ,
Müzik: Hans Zimmer ,
Gösterim Tarihi: 30 Temmuz 2010 Türkiye
Türü: Aksiyon , Macera , Gizem , Bilim Kurgu , Gerilim ,
Ülke: Birleşik Krallık (İngiltere) , ABD (Amerika) ,
Dili: İngilizce , Fransızca , Japonca ,
Ödüller: 4 Oscar . Diğer ödüller: 147 dalda ödül kazandı & 197 dalda aday oldu .
Yılı: 2010
Süresi: .dk
Türkçe Adı: Başlangıç
İngilizce Adı: Inception
Almanca Adı: Inception
Fransızca Adı: Inception
İspanyolca Adı: Origen
Portekizce Adı: A Origem
Orjinal Adı: Inception
Twitter Facebook Google+