Dabbe: Bir Cin Vakası

Dabbe: Bir Cin Vakası

Ankaralı Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarını koruyan 7 dehşet gecesi Hasan Karacadağ tarafından, ?Dabbe: Bir Cin Vakası? filmiyle sinemalaştırıldı. Dünyada ilk defa gerçek cin kayıtları olduğu iddia edilen görüntüler bu filme özel bir kurgu yöntemiyle dahil edildi.

?Dabbe: Bir Cin Vakası?, Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.’nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor. Türk psikiyatri tarihine ?Ceyda T.? kayıtları olarak geçen bu olaydan esinlenen film, Ceyda T. ve ailesinin söz konusu video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturuldu.

?Dabbe: Bir Cin Vakası? filminin yönetmeni Hasan Karacadağ, ?Ankara GATA Tıp Fakültesi?nde öğrenci olduğum yıllarda karşılaştığım bu özel vakanın, yıllar sonra tekrar peşine düştüm ve korku sinemacısı kimliğimle yeniden yorumlayınca beni bile ürperten bir film ortaya çıktığını gördüm. Ben her zaman insan gözü görüyorsa, kamera da görür anlayışına sahibim. Filmde gerçek cin görüntüsü içeren video kayıtları da kullandık? görüşünü belirtti.

6.56.0

Fragmanlar


Yönetmen: ,
Senaryo: ,
Sponsor Bağlantılar:
Görüntü Yönetmeni: Murat Kılıç,
Kurgu: Aytekin Birkon ,
Türü: Korku ,
Ülke: Türkiye ,
Dili: Türkçe ,
Yılı: 2012
Süresi: .dk
Türkçe Adı: Dabbe: Bir cin vakasi
İngilizce Adı: Dabbe: Bir cin vakasi
Almanca Adı: Dabbe: Bir cin vakasi
Orjinal Adı: Dabbe: Bir cin vakasi
Twitter Facebook Google+