Dost musun? Düşman mı?

Dost musun? Düşman mı?

Quentin sürekli yaptığı aptallıklar ve anlamsız şakalarla etrafındakileri bezdiren aptalın biridir. Yapmaya çalıştığı fakat yüzüne gözüne bulaştırdığı bir silahlı soygun sonunda hapse atılır. Hücresini paylaştığı iri cüsseli, sert bakışlı ve soğukkanlı adam ise hiç kimse ile tek kelime konuşmayan usta bir hırsız olan Ruby’den başkası değildir. Hapishaneye atılmadan önce Sandra’yı öldüren ve çok tehlikeli bir hırsız olan Vogel’den çaldığı paraları saklamıştır.
Ruby Quentin’e yüz vermese de, Quentin’e göre aralarında inanılmaz sıcak bir dostluk başlamıştır!.. Ruby uzun zamandır kendisini akıl hastaları kısmına sevk ettirerek hapisten kaçmayı planlamaktadır… Fakat nasıl olduysa Quentin’de bu planın içine dahil olur ve onun beceriksizliklerine rağmen kaçmayı başarırlar.

Yalnız bir kurt olmayı tercih eden Ruby’nin tek amacı Vagel’i öldürerek Sandra’nın intikamını almaktır. Fakat Quentin’in polis olduğundan şüphelendiğinden onu başından atmak için her şeyi yapar. Oysa Quentin onu Vagel’in cani adamlarının elinden bile kurtarmıştır.
Jean Reno ve Gerard Depardieu’dan dur durak bilmeyen çılgın bir komedi….

7.16.7

Fragmanlar


Yönetmen: ,
Senaryo: ,,
Sponsor Bağlantılar:
Görüntü Yönetmeni: Luciano Tovoli ,
Kurgu: Georges Klotz ,
Müzik: Marco Prince ,
Gösterim Tarihi: 23 Nisan 2004 Türkiye
Türü: Komedi , Suç ,
Ülke: Fransa , İtalya ,
Dili: Fransızca ,
Yılı: 2003
Süresi: .dk
Türkçe Adı: Dost musun? Düşman mı?
İngilizce Adı: Ruby & Quentin
Almanca Adı: Ruby und Quentin - Der Killer und die Klette
İspanyolca Adı: ¡Que te calles!
Portekizce Adı: Cala-te!
İtalyanca Adı: Stà zitto... non rompere
Orjinal Adı: Tais-toi !
Twitter Facebook Google+