Kemerlerinizi Bağlayın - Allacciate le cinture

Kemerlerinizi Bağlayın - Allacciate le cinture

Kahramanlarının kapıldığı duygusal ?Türbülans? ve ondan kurtulma çabalarını ele alan, gerçek bir hikâyeden esinlenilen film 13 yıllık evlilik ve etrafında gelişen olayları konu ediyor.
Elena?nın sakin ve düzenli yaşamında, Antonio?ya aniden duyduğu ve karşılık gördüğü tutkunun sarsıntısıyla büyük bir fırtına kopar. Genç kadın bu yasak tutkuyu yaşarken Giorgio ile iki yıllık ilişkisini sürdürmektedir. Antonio aslında Elena?nın en yakın arkadaşının sevgilisidir ve onun tam zıt karakterindeki bu genç adama saygı duymamaktadır. En yakın dostu Fabio da Antonio?dan nefret etmektedir. Ama artık hiçbiri hayatlarındaki kuralları alt üst etme pahasına duygularına engel olamazlar.
Aradan 13 yıl geçmiştir. Elena, Antonio ile evli ve iki çocuk annesidir; Fabio ile kurduğu işte başarıyı yakalamıştır. Fakat yine birbirlerine karşı duydukları hisleri ve aralarındaki bağı sınayan ve bu kez çok daha sert bir sarsıntı yaşanır. Hayatlarında bundan sonra önyargılara, pişmanlıklara, söylenmemiş sözlerin ağırlığına yer yoktur. Acının, dostluğun ve aşkın kurallarını yeniden belirleyeceklerdir. Geçmişin türbülansları da o anın ışığında masaya yatırılır ve herşey ağırlıklarından birer birer kurtulur. Tutkunun hafifliği yaşamın içinde tekrar yerini bulur

6.4

Fragmanlar


Yönetmen: ,
Senaryo: ,,
Sponsor Bağlantılar:
Görüntü Yönetmeni: Gian Filippo Corticelli,
Kurgu: Patrizio Marone,
Türü: Komedi , Dram ,
Ülke: İtalya ,
Dili: İtalyanca ,
Yılı: 2014
Süresi: .dk
Türkçe Adı: Kemerlerinizi Bağlayın
İtalyanca Adı: Allacciate le cinture
Orjinal Adı: Allacciate le cinture
Twitter Facebook Google+