Onurlu Bir Adam

Onurlu Bir Adam

Carl Brashear hayallerinin önüne geçen her şeyi alt eder. Kentucky'li bir çiftçinin oğlu olan Carl, daha iyi olacağına inandığı bir hayat için evini terkeder. Babası ona hep "Asla vazgeçme... en iyisi ol" demiştir ve Carl bu sözleri kalbine yerleştirir.

Deniz kuvvetlerine katıldıktan sonra Carl 2 yılını Dalış Okulu'na katılmak için mektuplar yazmakla geçirir. Carl'ın eğitim çavuşu Billy Sunday, ne Carl'ı ne de onun bitmek tükenmek bilmeyen tutkularını istemektedir. Usta Şef Deniz Kuvvetleri Dalgıcı olarak anılan Sunday, dalgıçlıktaki başarısının yanısıra sorun çıkarıcı özelliğiyle de tanınmaktadır. Carl'ın önüne bir set gibi çıkan Sunday'in istediği Carl'ın vazgeçmesidir. Fakat Carl'ın aklında başka düşünceler vardır. Amacı bellidir ve kararlılığı kesindir. Bir Deniz Kuvvetleri Dalgıcı olma hayalinin önünde kimse duramayacaktır.

Carl sakatlandıktan yıllar sonra o ve Sunday beklenmedik bir biçimde bir araya gelirler. Sisteme hiç bir zaman karşı gelmemiş olan çavuş Carl'a Deniz Kuvvetleri bürokrasisini yenmesi, bir bacağını kaybetmenin eksikliğini üzerinden atması ve orduda bir tarih yazması için yardım eder. Emekli olduğunda Carl, Deniz Kuvvetleri'ndeki en yüksek rütbeyi, Usta Dalgıç ve Şef Dalgıç ünvanına sahip olmayı başarır. Film 1950 ve 60'lı yıllarda Deniz Kuvvetleri'nde tehlikeli dalışlar yapan Carl Brashear'ın gerçek yaşam hikayesini anlatıyor.

7.25.37.0Filmi satın al.

Fragmanlar


Yönetmen: ,
Senaryo: ,
Sponsor Bağlantılar:
Görüntü Yönetmeni: Anthony B. Richmond ,
Kurgu: John Carter , Dirk Westervelt ,
Müzik: Mark Isham ,
Gösterim Tarihi: 09 Mart 2001 Türkiye
Türü: Biyografi , Dram ,
Ülke: ABD (Amerika) ,
Dili: İngilizce ,
Ödüller: 11 dalda aday oldu .
Yılı: 2000
Süresi: .dk
Türkçe Adı: Onurlu Bir Adam
İngilizce Adı: Men of Honor
Almanca Adı: Men of Honor
Fransızca Adı: Les chemins de la dignité
İspanyolca Adı: Hombres de honor
Portekizce Adı: Homens de Honra
Orjinal Adı: Men of Honor
Twitter Facebook Google+