Ucuz Roman

Ucuz Roman

Film, çift ucuz kiralık katil (John Travolta ve Samuel L. Jackson), patronun seksi karısı (Uma Thurman) ve umutsuz bir ödül avcısını (Bruce Willis) anlatıyor.

Film, içerisinde üç filmi birden barındırıyor aslında: “Altın Saat”, “Vincent Vega ve Marsellus Wallace’ın Karısı”, “Jules, Vincent, Jimmie ve The Wolf.” Profesyonel boksör Butch Coolidge (Bruce Willis), unvan maçında yenilmesi karşılığında mafya Marsellus Wallece’tan (Ving Rhames) para alır fakat ringde rakibini öldüresiye hırpalar ve pencereden atlayarak uzaklaşır. Bunun üzerine Wallace, en iyi tetikçilerinden biri olan Vincent Vega’yı (John Trovalta) Butch’un evine yollar… Diğer iki öyküde Vincent Vega’nın Marsellus’un karısı Mia (Uma Thurman) ile yaşadığı bir akşam ve ortağı Jules (Samuel L. Jackson) ile başına gelenleri konu alıyor.

Ucuz Roman, Quentin Tarantino yönetmenliğindeki Roger Avary ile birlikte yazılmış, 1994 yapımı, kült kabul edilen bir filmdir. Ucuz Roman, En İyi Film dahil 7 dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve En İyi Orijinal Senaryo Oscarı’nı almıştır. Aynı zamanda 1994 Cannes Film Festivali’nde en iyi film ödülü olan Altın Palmiye Ödülü’nün sahibidir. IMDB tüm zamanların en iyi filmleri sıralamasında 4. sıradadır.

8.99.18.0Filmi satın al. Wikipedia

Fragmanlar


Yönetmen: ,
Senaryo: ,,
Sponsor Bağlantılar:
Görüntü Yönetmeni: Andrzej Sekula ,
Kurgu: Sally Menke ,
Gösterim Tarihi: 14 Nisan 1995 Türkiye
Türü: Suç , Dram , Gerilim ,
Ülke: ABD (Amerika) ,
Dili: İngilizce , Fransızca , İspanyolca ,
Ödüller: 1 Oscar. Diğer ödüller: 54 dalda ödül kazandı & 60 dalda aday oldu .
Yılı: 1994
Süresi: .dk
Türkçe Adı: Ucuz Roman
Almanca Adı: Pulp Fiction
Fransızca Adı: Pulp Fiction
İspanyolca Adı: Pulp Fiction
Portekizce Adı: Pulp Fiction
İtalyanca Adı: Pulp Fiction
Orjinal Adı: Pulp Fiction
Twitter Facebook Google+