Zenne

Zenne

İstanbul’a fotoğraf çekimleri yapmak üzere gelmiş Alman fotoğrafçı Daniel Bert, bir gece kulübünde Zennelik yapan Can ve Doğulu muhafazakar bir aileden gelen Ahmet ile tanışır. Abartılı ve antipatik kıyafetler içindeki Can, kaba, endişe ve gizlerle dolu Ahmet ve Afganistan’dan ‘hasarla’ dönmüş Daniel birkaç karşılaşma ve tartışmanın ardından arkadaş olmayı başarırlar. Yakınlaşmaları dürüstlük üzerine yoğunlaşınca hayatlarındaki eksiklikleri ve farklılıkları da keşfederler.
Can zenneliğin yanı sıra para kazanmak amaçlı sürdürdüğü Fal Kafe?deki işinden çıkarılınca maddi yönden iyice zor durumda kalır. Babası Güneydoğuda şehit olduğu, ağabeyi Cihan da askerlik hizmetinden ruhen hasarlı döndüğünden annesi Sevgi onu askere göndermiyor, o da bu sebeple yeni bir işe giremiyordur.
Ahmet bir yandan iri yarı bir adamla buluşmakta diğer yandan Danny’i şişman birine dönüştürmeye ve bıyık bırakmaya zorlamaktadır. Amacının ne oluğunu anlamakta güçlük çeken Danny onu takip eder, bu kişiye çantasındaki yüksek miktarda paraları vermekte olduğunu farkeder. Danny, gerçeği söylemesi konusunda Ahmet’i sıkıştırınca daha altı yaşındayken ailesiyle yaşadığı trajik bir olayın kurbanı olduğunu öğrenir.
Annesi Kezban’ın fiziksel özürlü oluşu, onu töre kaidelerine sıkı sıkıya bağlı, acımasız bir kadına dönüştürmüş, Ahmet’in peşine bir takipçi tutmuştur. Danny, güvenliklerinin kalmadığını kavrayınca harekete geçer, Ahmet’i de yurtdışına kendisiyle birlikte gelmesi konusunda ikna etmeye çalışır.
Fakat, Ahmet askerliğini yapmamış olduğu için pasaport alamayacağını söyler.
Can ve Ahmet?in kaderleri bu noktada yeniden kesişir. Tek çare olarak, askeri heyetten ?eşcinsel raporu? almanın yollarını ararlar. Bunun için davranışları, kıyafetleri ve seks esnasında çekilmiş resimleriyle askeri heyeti ikna etmeleri gerekmektedir. Ahmet, bu defa kendi rızası ve isteğiyle, önceden Can’ı şiddetle eleştirdiği hale yani bir Zenne’ye dönüşür.

7.27.3Wikipedia
Yönetmen: , ,
Senaryo: ,
Sponsor Bağlantılar:
Görüntü Yönetmeni: Norayr Kasper ,
Kurgu: Jasmin Guso ,
Müzik: Demir Demirkan , Paolo Poti ,
Gösterim Tarihi: 13 Ocak 2012 Türkiye
Türü: Dram ,
Ülke: Türkiye ,
Dili: İngilizce , Almanca , Türkçe ,
Ödüller: 12 dalda ödül kazandı & 1 dalda aday oldu .
Yılı: 2012
Süresi: .dk
Türkçe Adı: Zenne (Dancer)
İngilizce Adı: Zenne (Dancer)
Almanca Adı: Zenne (Dancer)
Orjinal Adı: Zenne (Dancer)
Twitter Facebook Google+